O mne

Moja fotka
Slovakia
Tvrdíme, že nechceme byť klamaní, ale pravdy sa bojíme.

streda 17. júna 2015

Džentlmeni sú ohrozený druh

    Aj vy ste si všimli, že muži neotvárajú ženám dvere, skáču im do reči a nie sú ochotní sa k nim správať slušne? Čím je to spôsobené, že ľudia stratili základné hodnoty ľudskej slušnosti? 
    Väčšina ľudí pozná Coco Chanel ako zakladateľku veľkého módneho impéria, ktoré sa drží na vrchole svojej pôvabnosti naprieč desaťročiam. Viete, že svoj život venovala zrovnoprávňovaniu žien? Za to jej my ženy, samozrejme, ďakujeme, ale na druhú stranu sa zamyslite. Nemôže byť rovnoprávnosť žien jeden z dôvodov, prečo muži nie sú k ženám takí džentlmeni ako kedysi? Za čias slečny Chanelovej to v ľudských vzťahoch fungovalo inak. Ako raz Coco povedala: ,,Žena môže byť len normálna alebo úžasná." Inak povedané, zlá žena neexistuje, a preto sa treba patrične k tomu pravidlu správať k ženám.
    Poďme sa zamerať na Slovensko, aby sme to nemali také globálne. Skrz storočiami sa na Slovensku menili politické systémy a sociálne usporiadanie národa. Ľudia pomedzi ten chaos akoby stratili základné hodnoty ľudskosti a slušné správanie. V dnešnej dobe môžeme život na Slovensku prirovnať k radu na pomaranče.
    Ten, kto rad predbehne, ten berie tie najkrajšie pomaranče a ten, ktorý stojí slušne v rade, dostane do rúk zhnité pomaranče. Otázka znie? Prečo mám byť hlupák v rade, keď aj tak tie najkrajšie pomaranče vezme ten, ktorý sa predbehol? Radšej obídem rad a zoberiem si pekné oranžové pomaranče, nie? Nenecháme so sebou zametať. Takto to nefunguje ani vo voľnej prírode. Silnejší jedinec berie všetko, slabý trpí. Ale to je práve to, čím sa odlišujeme od zvierat! Schopnosťou empatie a schopnosťou rozlišovania dobra a zla. 
    Dámy sme si na vine aj samy, ako sa k nám muži správajú. Ako si oni majú vážiť ženy, keď my si nevážime samy seba? Musíme začať od seba. Nevešajme sa hneď na prvého nápadníka. Načo? Nech sa muž snaží zaujať nás, nech má motiváciu venovať sa len nám, byť pozorný, atď. Ak chlap ľúbi, počká.
    Zamyslime sa dievčatá. Chcete džentlmena alebo hulváta? A vy, muži? Chcete princeznú alebo neslušnú ženu? Dievčatá, správajte sa tak, aby muži mali dôvod správať sa k nám ako k princeznám. Muži správajte sa tak, aby ste si zaslúžili princeznú.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára