O mne

Moja fotka
Slovakia
Tvrdíme, že nechceme byť klamaní, ale pravdy sa bojíme.

streda 18. septembra 2013

Hodnoty mladého človeka


Mladí ľudia. Bavíme sa o veľmi obšírnej skupine ľudí. Každý človek má iný charakter, vlastnosti. Niektorí ľudia ( hlavne v chudobnejších krajinách ) sa zameriavajú na duchovné hodnoty človeka. Chcem tým povedať, že takým ľuďom nezáleží na tom, aby mali lepšie auto ako sused, alebo najväčší dom v okolí. Do okolia rozdávajú lásku a pozitívnu energiu. 

Žijeme v materiálnej ére tejto Zeme, ale verím, že keď prídu dáke choroby, dáka vojna, alebo niečo zlé ľudia sa zamyslia nad sebou a bude im viac záležať nad tým zdravím a nie majetkom. Pretože verím v to, že najprv musí prísť veľké zlo aby mohlo prísť veľké dobro. Je to ako šachovnica, v ktorej biele políčka nemôžu existovať bez čiernych a naopak. 

Väčšina ľudí na svete je bohužiaľ taká, že im ide o ten majetok. V tomto mojom zamyslení budem opisovať fakty a moje pozorovania, pár vecí v ktorých ma trošku inšpirovali aj moje dve spolužiačky. 

Ľudia na svete majú všetkého nadbytok. Majú milióny reštaurácií, obchodov, nákupných centier, kaviarní, atď... Ale aj napriek tomuto všetkému im to jednoducho nestačí. Chcú viac. Sú lakomí. Povrchní a nevďační. Mnohí akoby bezcharakterní. K prvej hlavnej téme ma priviedla spolužiačka Maťka. 

Médiá! Správy v televíziách a časopisoch sú vo väčšine prípadov negativistické. Mnohí ľudia prídu domov z práce a tešia sa, že si idú pozrieť novinky zo sveta. Informácie, ktoré sa im dostanú do uší sú, len o tom kto zomrel, koho zavraždili, kto vylúpil banku, atď... Negatívna energia a ľudia sú z toho mrzutí, ale ani si to neuvedomujú, že je to presne kvôli tomuto. Bulvár nás kŕmi správami o tom, aká modelka išla na plastiku, ktorá celebrita si čo kúpila, ale to len preto aby zakryli tie skutočné problémy vo svete. Tým, že nám ukazujú štíhle, bohaté a krásne modelky akoby nám priam vnucovali, že obyčajné pracovité, šikovné ženy a matky sú niečo menej ako oni. Chcú bulvárne časopisy, aby sme sa cítili úbohé a len aby sme závideli? Verím tomu, že toto "oblbovanie ľudí" bude sledovať čoraz menej a menej ľudí. A seriály a reality show nám vnucujú aby sme intrigovali, aby sme partnerov neustále z niečoho podozrievali. Je to zlo napísané všade okolo nás.

Vidím to tak, že ľudia raz dostanú rozum. Napr: ja som kedysi chcela byť slávna, bohatá a krásna speváčka, ale teraz nie. Vyrástla som a pochopila som, že k tomu, aby som bola šťastná a žila plnohodnotný život mi to netreba. V tejto chvíli nie som ani realista a ani nesnívam o nemožnom. V podstate aj realista vždy má nejaký sen. 
Ľudia sú súčasťou prírody, v ktorej platia pravidlá, ale ľudia na to zabúdajú a myslia si, že môžu všetko. 

  Riadim sa dvoma životnými múdrosťami a som šťastná: 
Nemrhaj energiu na pomstu, lebo všetko zlé sa raz vráti. 
Čím viac dáš, tým viac sa ti raz vráti. 
Lea Bellušová 
17.9. 2O13

10 komentárov:

 1. Pekné. Píš ďalej! Teším sa na nové príspevky.J.K.

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Jéééj! A je to tu! Prvý komentár na mojom blogu. Veľmi ste ma potešila pani uč. :) Ďakujem za pozitívny ohlas. Chyby by mali byť všetky odstránené a tu je link na príspevok kde je v zhrnutí napísaný priebeh našej ankety do šk. časopisu + fotka ľudí, ktorí sa zúčastnili. PS: Chyby v príspevku sa budem snažiť odstrániť v čo najkratšej dobe.
  http://darkparadise-l.blogspot.sk/2013/09/anketa-z-mojho-zivota.html

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Super.... len tak ďalej :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 4. pekné! teším sa na ďalšie príspevky :) len tak ďalej! :)

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Lejla, máš hlboké myšlienky. Píš ďalej, ďalej pozoruj svoje okolie, píš príbehy. nech sa ti darí.

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Ďakujem veľmi ma to teší :) nemala som teraz veľmi čas písať (škola) ale od dnes sa Vám budem venovať :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Kiež by som vedel tak dobre písať :)

  OdpovedaťOdstrániť